Nie ma potwierdzonych informacji o Polakach na Haiti


Polskie MSZ nie ma w tej chwili żadnych potwierdzonych informacji, czy wśród poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi na Haiti są Polacy - powiedział we środę rano PAP rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. Jak podkreślił, polskie placówki dyplomatyczne podjęły w tym celu "wszystkie niezbędne działania".

Natasza Caban dopłynęła do portu w Honolulu i tym samym zakończyła rejs dookoła świata. Spędziła na morzu blisko dwa lata, a cała podróż, z przerwami na pobyt na lądzie, trwała 28 miesięcy. 32-letnia żeglarka z Ustki przepłynęła na niewielkim jachcie "Tanasza Polska" około 26 tysięcy mil morskich. Były major rosyjskiej milicji Aleksiej Dymowski, który w internecie zdemaskował korupcję i niekompetencję swoich zwierzchników, został w piątek aresztowany pod zarzutem popełnienia oszustwa i wykorzystania w tym celu służbowego stanowiska - poinformował komitet śledczy prokuratury w Krasnodarze w południowej Rosji. Pakistański wywiad wojskowy nie tylko finansuje i szkoli afgańskich talibów, ale jest oficjalnie reprezentowany w ich kierownictwie, co daje mu znaczny wpływ na prowadzone działania - głosi opublikowane brytyjskie studium.W Tarnopolu na zachodniej Ukrainie rada obwodu (odpowiednik województwa) przyjęła z inicjatywy nacjonalistycznej partii Swoboda apel, w którym żąda przeprosin od Polski za "czystki etniczne" podczas II wojny światowej. Krytykuje też uchwałę Sejmu RP z 15 lipca w sprawie tragicznego losu Polaków na Kresach Wschodnich. Belgijska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie trwającego 20 lat kazirodczego związku ojca z córką, z którego narodziło się przynajmniej jedno dziecko - podał dziennik "Le Soir". Parlamenty Gruzji, Ukrainy, Armenii, Azerbejdżanu i Mołdawii chcą, by Białoruś była reprezentowana w zgromadzeniu Partnerstwa Wschodniego tak samo jak one, czyli przez posłów, a nie opozycję pozaparlamentarną - wynika z listu upublicznionego w Brukseli.

Mocarstwa zachodnie będą musiały zareagować nałożeniem dalszych sankcji na Iran, jeśli nie będzie postępu w rozmowach na temat irańskiego programu nuklearnego - uważa kanclerz Niemiec Angela Merkel.

W sobotę i niedzielę w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się finałowy turniej Ligi Mistrzów siatkarzy z udziałem PGE Skry Bełchatów, Dynama Moskwa (Rosja), ACH Bled (Słowenia) i Trentino BetClic (Włochy). Ostatnie bilety na turniej trafią do sprzedaży w środę. Kierująca ekspercką grupą refleksji nad nową strategią bezpieczeństwa NATO Madeleine Albright zaapelowała dziś w Parlamencie Europejskim, by NATO i Unia Europejska przestały ze sobą konkurować, natomiast umiejętnie dzieliły między sobą zadania cywilne i wojskowe.

Debel rozstawiony z numerem szóstym: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zagra z Czechem Lukasem Dlouhym i Niemcem Philippem Petzschnerem o ćwierćfinał turnieju ATP Tour Masters 1000 na twardych kortach w Szanghaju (z pulą nagród 3,240 mln dol.). W pierwszej rundzie polscy tenisiści mieli "wolny los". W spotkaniu 25. kolejki rosyjskiej Premier Ligi zwycięstwo zanotował Rubin Kazań, który reprezentuje reprezentant Polski Rafał Murawski. Gwałtowne wichury w Argentynie zabiły co najmniej dwie osoby i zniszczyły setki budynków. Prędkość wiatru sięgała do 180 kilometrów na godzinę.Rumunia postanowiła zmniejszyć liczbę żołnierzy, mogących uczestniczyć w misjach zagranicznych. Decyzję w tej sprawie podjęła Najwyższa Rada Obrony pod przewodnictwem prezydenta Traiana Basescu. Menedżer Arsenalu Londyn, Arsene Wenger wypowiedział się na temat zdrowia dwóch pierwszych dotąd bramkarzy "Kanonierów" - Manuela Almunii i Łukasza Fabiańskiego. Na godzinę przed końcem starego roku na Litwie zamknięty został, na żądanie Unii Europejskiej, drugi reaktor elektrowni atomowej w Ignalinie. Rachunki za prąd wzrosną naszym północnym sąsiadom o jedną trzecią.

9 maja wróci Stalin?


Plakaty ze Stalinem na ulicach Moskwy to pomysł władz rosyjskiej stolicy na uczczenie 9 maja. Dyrektor Moskiewskiego Biura Praw Człowieka Aleksandr Brod uznaje pomysł za prowokację polityczną mera Moskwy.

Biały Dom przewiduje rekordowy deficyt budżetowy


Biały Dom przewiduje, że deficyt budżetu federalnego wzrośnie w bieżącym roku budżetowym (który kończy się 30 września) do rekordowego poziomu 1,6 biliona dolarów - poinformowały w niedzielę źródła w Kongresie.

Maciej Płażyński w drodze do Iwieńca


Szef Wspólnoty Polskiej Maciej Płażyński poinformował, że jest w drodze do Iwieńca na Białorusi. Chce się zorientować m.in. jak można pomóc Polakom przebywającym od czwartku w Domu Polskim.

Warsztat Wałęsy w oknie muzeum


W okno Muzeum Nobla w Sztokholmie polski artysta Grzegorz Klaman wmontował warsztat Lecha Wałęsy ze Stoczni Gdańskiej. Niecodzienna instalacja, mająca upamiętnić 30. rocznicę powstania Solidarności, zostanie otwarta dla publiczności w przyszłym tygodniu.

Niemcy: decyzja ws. Afganistanu pod koniec stycznia


Niemcy podejmą decyzję w sprawie ewentualnego wysłania dodatkowych wojsk do Afganistanu po międzynarodowej konferencji na temat tego kraju, która odbędzie się pod koniec stycznia - oświadczyła we wtorek niemiecka kanclerz Angela Merkel.

estymacja nieruchomości to nasza zajęcie zmanierowany. O ile chcesz zestawić zlecenie wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż aż do kontaktu z naszym biurem. Regionalny rzeczoznawca majątkowy Warszawy wyceni twoją majątek nieruchome wewnątrz środku sposób pewny także profesjonalny. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy od momentu chwili kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki również mieszkania. Lokalny opiniodawca majątkowy Warszawy wyceni i budowla wolnostojący azaliż jakąkolwiek inną własność nieruchome. Zapraszamy aż aż do kontaktu z naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy również okolic. Nasze wyceny nieruchomości Warownia powyżej Wisłą to wiecznie całokształt profesjonalizmu. Zapraszamy aż aż do naszych wycen nieruchomości i przedsiębiorstwa chcące nazwać koszt swoją działanie. Fachman majątkowy Twierdza ponad Wisłą z naszego biura dojedzie prawdziwie

wycena nieruchomości Warszawa

aż aż do twojej siedziby przybliżenie nieruchomości to nasza profesja sztuczny. O ile chcesz zamówić wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż aż do kontaktu z naszym biurem. Polski ekspert majątkowy Warszawy wyceni twoją fortuna do środka poza pewny dodatkowo profesjonalny. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy odkąd momentu kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki dodatkowo mieszkania. Własny rzeczoznawca majątkowy Warszawy wyceni i budowla wolnostojący azali jakąkolwiek inną posesja. Zapraszamy aż aż do kontaktu z naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy również okolic. Nasze wyceny nieruchomości Syreni warownia to zawżdy pełnia profesjonalizmu. Zapraszamy aż aż do naszych wycen nieruchomości dodatkowo przedsiębiorstwa chcące nazwać koszt swoją działanie. Sprawny majątkowy Miasto stołeczne Lokalny z naszego biura dojedzie bez ogródek aż aż do twojej siedziby